Rozwój dziecka w grupie

Rozwój dziecka w grupie

Aktywności podejmowane przez dziecko mają znaczenie rozwojowe, jednak aby tak było należy podkreślić kilka ważnych punktów. Mówi się o:

  1. Aktywności rzeczywistej, a nie sztucznej, pozorowanej„człowiek jest aktywny, gdy to, co robi, robi „naprawdę”, a nie „na niby”, gdy jego wysiłek jest zauważalny i doceniany, a także szanowany przez otoczenie, szczególnie przez ważne dla niego osoby.”
  2. Aktywności zewnętrznej i wewnętrznej„człowiek jest w pełni aktywny, gdy nie tylko porusza się, czy mówi, ale gdy tym jego na zewnątrz widocznym działaniom towarzyszy intensywna praca umysłu, gdy pojawiają się w nim różnorodne odczucia i emocje.”
  3. Aktywności różnorodnej„człowiek jest w pełni aktywny, gdy jest aktywny w sposób różnorodny, tzn., gdy:
    • Jego działania mają charakter manipulacyjno-eksploracyjny,
    • W sposób standardowy używa różnych przedmiotów, także jako narzędzi w swych działaniach,
    • Sam tworzy i poszukuje dla siebie nowego, czego przedtem nie znał”;
  4. Aktywności korzystającej ze wszystkich zasobów„człowiek jest w pełni aktywny, gdy rzeczywiście korzysta z zasobów zewnętrznych – tkwiących w innych ludziach i w otoczeniu fizycznym, gdy aktywnie szuka pomocy”.

 

Wszystkie te aktywności najlepiej realizują się podczas zajęć grupowych, dlatego zapraszamy na zajęcia grupowe w Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Krośnie. Grupy socjoterapeutyczne dla: dzieci z problemami emocjonalnymi, nastolatków, i innych w zależności od potrzeb. Nasz zespół składający się z psychologów , psychoterapeutów, socjoterapeutów i innych specjalistów może pomóc Twojemu dziecku, Tobie, Twojej Rodzinie i bliskim.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą a w przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc! Dobry psycholog w Krośnie!

 

Grupa terapeutyczna dla dzieci z autyzmem! – Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 9-16 lat, które mają autyzm. Celem grupy jest rozwijanie deficytów społecznych oraz praca nad relacjami i emocjami.

Grupa rozwoju – Dla osób, które czują, że: nie radzą sobie w kontakt z innymi osobami, nie potrafią się porozumieć, czują się odrzucone, chciałyby lepiej funkcjonować w najbliższym otoczeniu (praca, dom).

GRUPA SOCJOTERAPEUTYCZNA DLA NASTOLATKÓW

GRUPA SOCJOTERAPEUTYCZNA DLA DZIECI Z PROBLEMAMI EMOCJONALNYMI

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress