Psychoterapia indywidualna

Zwykle pierwsze spotkania terapeutyczne mają charakter konsultacyjny, w ich trakcie ustalana jest długość, częstotliwość oraz indywidualna specyfika psychoterapii.

Jaka jest różnica pomiędzy konsultacją a psychoterapią?

Konsultacja to 1 do pierwszych 5 wizyt, które mają na celu wstępną diagnozę zaburzenia. Jest to czas poświęcony na pozyskiwanie informacji o pacjencie, zdobywanie wywiadu oraz ewentualne odsyłanie do innych specjalistów np. do neurologa, psychiatry, dietetyka, etc. Psychoterapia jest kontaktem właściwym, kiedy terapeuta wraz z pacjentem ustala tzw. setting czyli zasady obowiązujące na terapii, reguły dotyczące np. odwoływania sesji, przesuwania ich, ustalany jest wstępny czas kontaktu terapeutycznego. Specyfika settingu zależy od tego, czy pracujemy np. z osobą dorosłą czy z nastolatkiem.

Przeważnie spotkania z psychologiem/psychoterapeutą odbywają się z częstotliwością raz na tydzień. Czasami psycholog zaleca większą częstotliwość spotkań, np. dwa razy w tygodniu, co zależne jest od postawionej diagnozy.

 

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress