Psycholog dziecięcy

Pomocą służymy także najmłodszym Pacjentom. W naszym centrum w Krośnie przyjmuje zarówno psycholog, jak i psychiatra dziecięcy. Udzielamy konsultacji w przypadkach takich, jak zaburzenia lękowe, smutek, nadpobudliwość ruchowa, problemy wychowawcze, agresja, nieposłuszeństwo. Pomagamy podopiecznym z trudnościami wynikającymi z nieharmonijnego rozwoju, z problemami emocjonalnymi i społecznymi.

Kiedy warto zacząć pracę ze specjalistą?

Im wcześniej maluch zacznie współpracę z terapeutą, tym większe szanse na szybsze powodzenie. Warto obserwować i reagować w momencie, gdy trudności dziecka przeszkadzają mu funkcjonować na co dzień. Nadmierna płaczliwość, lęki, dolegliwości somatyczne mogą być jednymi z takich oznak.

Psychoterapia

Indywidualna praca poprzedzona jest rozpoznaniem problemów. Naturalny kontakt z malcem wspomagany jest formami zabawy. Obserwując jego zachowania, terapeuta buduje sobie wyobrażenie warunków, w jakich maluch się rozwija. Wizyty u specjalisty są proponowane osobom z dysleksją, dyspraksją, zaburzeniami odżywiania. Psycholog pomaga również w sytuacjach kryzysowych takich, jak śmierć bliskiej osoby czy rozwód rodziców.

Psychiatria dziecięca

Zajmujemy się diagnozą i prowadzimy leczenie zaburzeń występujących u dzieci i młodzieży. Pomagamy w powszechnie występujących zaburzeniach takich, jak zespół Aspergera, autyzm, ADHD, nerwice, lęki, depresje, natręctwa, fobie społeczne, problemy z zachowaniem. Lekarz psychiatrii określa plan leczenia na kolejne lata oraz udziela porad rodzinie małego pacjenta, jak reagować w sytuacjach zaostrzenia objawów.

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress