Psychiatra dzieci i młodzieży

Psychiatra dzieci i młodzieży

W trosce o naszych Małych Pacjentów nawiązaliśmy współpracę z psychiatrą dziecięcym. Psychiatra dzieci i młodzieży jest lekarzem, który uzyskał specjalizację medyczną w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży. Zajmuje się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych z całego spektrum zaburzeń wieku rozwojowego. Warto zadbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, gdyż jest ono znaczącą wartością i ma wpływ na dalszy rozwój dziecka zarówno psychiczny, jak i społeczny, intelektualny oraz fizyczny. Warto zaznaczyć, że lekarz psychiatra może zlecić badania lekarskie oraz w proces terapeutyczny włączyć leki, czego nie może zrobić psycholog i psychoterapeuta.

W przypadku niepokojących objawów/zachowań obecnych u Twojego dziecka, takich jak np. lęki, zaburzenia nastroju, fobie warto pomyśleć o wizycie u psychiatry. Psychiatra dziecięcy udziela pomocy w przypadku całościowych zaburzeń rozwoju (zaburzenia ze spektrum autyzmu, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem), nerwicach, zaburzeniach odżywiania.

Najbliższy wolny termin to początek września. W przypadku chęci zapisania się prosimy o kontakt telefoniczny (534 164 177) lub mailowy (centrumpomocykrosno@gmail.com). Gdy nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy.

dziecko

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress