Jesteś uzależniony?

Jesteś uzależniony?

Alkohol? Narkotyki? Hazard? Zakupy? Seks? Uzależnienie od telefonu albo komputera?

Ten rodzaj terapii adresowany jest do osób zmagających się z uzależnieniami o charakterze fizycznym/fizjologicznym (alkoholizm, narkomania) oraz psychicznym (hazard, zakupoholizm). Warunkiem powrotu do zdrowia jest silna motywacja do udziału w terapii, systematycznych spotkaniach z wykwalifikowanym terapeutą. Mogą mieć one charakter indywidualny bądź grupowy. Wcześniejsze rozpoczęcie terapii daje lepsze rokowania i zwiększa szansę wyjścia z uzależnienia.

Uzależnienie to nie tylko alkohol i narkotyki. Jednak jeśli czujesz, że ilość spożywanego przez Ciebie alkoholu wymyka się spod kontroli, czujesz silną i powracającą potrzebę spożywania alkoholu, masz świadomość negatywnego wpływu alkoholu na Twoje zdrowie a mimo to nie zaprzestajesz picia, zaniedbując jednocześnie obowiązki i rezygnując z dotychczasowych zainteresowań zwróć się o pomoc!

Eksperymentowanie ze środkami odurzającymi może stać się przyczyną uzależnienia od narkotyków. Nieleczona narkomania zagraża nie tylko zdrowiu ale i życiu człowieka. Uzależnienie od narkotyków ma charakter stopniowy i staje się źródłem problemów emocjonalnych, wielu chorób somatycznych i zaburzeń. Należy pamiętać, że szybkie rozpoczęcie terapii daje lepsze prognozy.

Jeśli masz problemy związane z grami hazardowymi, żyjesz nadzieją na kolejną wielką wygraną, inwestujesz coraz więcej pieniędzy i czasu zaniedbując przy tym relacje rodzinne, społeczne, obowiązki zawodowe lub popadasz w coraz większe długi finansowe daj sobie pomóc! Terapia daje możliwość wyjścia z uzależnienia.

Silna, niepohamowana potrzeba robienia zakupów, której towarzyszy nabywanie nowych, zupełnie niepotrzebnych rzeczy może być oznaką zakupoholizm. Ten rodzaj uzależnienia stanowi formę rozładowania wewnętrznego napięcia emocjonalnego, frustracji, zminimalizowania stresu. Zakup nowego sprzętu, ubrania, produktu poprawia nastrój i humor ale na bardzo krótki czas. Ważne jest uświadomienie sobie istniejącego problemu oraz chęć wyjścia z nałogu.

Długie godziny spędzane przed komputerem, czy nierozstawanie się z telefonem również mogą prowadzić do uzależnienia. Jeśli spędzasz przed komputerem więcej czasu niż wcześniej zaplanowałeś, mimo chęci ograniczenia czasu przeznaczonego na korzystanie z komputera, nie udaje Ci się tego zrealizować a Twoja dotychczasowa aktywność zawodowa, społeczna jest znacznie uboższa, zastanów się, czy nie potrzebujesz pomocy.

Comments Are Closed!!!

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress