Dlaczego dzieci potrzebują innych dzieci?

Dlaczego dzieci potrzebują innych dzieci?

Dzieci potrzebują kontaktu z innymi dziećmi, ponieważ dzięki temu poznają reguły rządzące życiem. Początkowo są to kontakty w dużej mierze nieudane, wreszcie coraz bardziej złożone emocjonalnie – w wieku przedszkolnym pojawiają się pierwsze związki przyjacielskie, by w okresie szkolnym przyjaźnie i miłości. Grupa rówieśnicza decydujący głos w życiu każdego dziecka zaczyna mieć w wieku nastoletnim.

wiek 0-3

Najnowsze badania pokazują, że dzieci zaczynają się interesować sobą już w pierwszych miesiącach życia. Dzieci zapraszają do zabawy inne dzieci, sprawdzając wzajemne granice. Ciekawość staje się ich pierwszym przeżyciem, istotnym dla dalszego rozwoju społecznego.

wiek 3-6

Pierwsze, zauważalne bardziej intensywne relacje pojawiają się w wieku przedszkolnym. To właśnie w tym wieku dzieci coraz bardziej interesują się zabawą z innymi. W przypadku dzieci, zabawa nie tylko służy do rozładowaniu napięcia, czy też spożytkowania energii, ale także uczy słuchania, zachowań społecznych i współpracy z innymi. Zainteresowanie innymi dziećmi nie zmienia faktu, iż wciąż najważniejszym autorytetem są rodzice.

http://dziecisawazne.pl/dlaczego-dzieci-potrzebuja-innych-dzieci/

Zajęcia grupowe również w Krośnie, w Centrum Pomocy Psychologicznej, psycholodzy, socjoterapeuci i psychoterapeuci. Grupy socjoterapeutyczne, grupy dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi. Psycholog – Krosno!

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress