Problemy z dzieckiem? Twoje dziecko Cię niepokoi? Boisz się o nie? Przyjdź do nas!

Problemy z dzieckiem? Twoje dziecko Cię niepokoi? Boisz się o nie? Przyjdź do nas!

ADHD? Autyzm? Zespół Aspergera? Zaburzenia emocji i zachowania? Pomożemy Ci ZDIAGNOZOWAĆ problem i POMÓC Twojemu dziecku!

Diagnoza psychologiczna dziecka służy poznaniu możliwości jego rozwoju, zachowań, funkcjonowania dziecka w środowisku szkolnym, rodzinnym, czy w relacjach rówieśniczych. Diagnoza stanowi próbę wyjaśnienia czynników i mechanizmów psychologicznych wpływających na powstawanie zgłaszanych problemów. Diagnoza stawiana jest w oparciu o informacje uzyskane w wywiadzie z rodzicami i dzieckiem, bezpośrednią obserwację zachowania dziecka w gabinecie psychologicznym oraz w oparciu o specjalistyczne, wystandaryzowane testy psychologiczne, które służą do oceny jego rozwoju społecznego, intelektualnego, emocjonalnego i poznawczego. Diagnoza psychologiczna obejmuje zazwyczaj 1-2 spotkania z rodzicami oraz od 2 do 5 spotkań z dzieckiem. W razie potrzeby psycholog kieruje dziecko na konsultację logopedyczną, psychiatryczną bądź pedagogiczną. Po zakończonym procesie diagnostycznym planowane są oddziaływania terapeutyczne.

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej | ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno | +48 534 164 177 | centrumpomocykrosno@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress